Dom Gjergj Gjergji vdes me libër në dorë

24.09.2016 21:28

Meshtari 66-vjeçar nga Stublla e Epërme e Vitisë, Dom Gjergj Gjergji vdiq të premten mbrëma me libër në dorë.

Dom Gjergj Gjergji vdes me libër në dorë

Nuk ka dyshime se Dom Gjergj Gjergjin e ka mbytur dikush, vdekja e tij po besohet të jetë aksidentale, njofton Klan Kosova.

“Tri libra i ka pasur para vete, do të thotë ka qenë duke lexuar dhe është rrezuar e ka rënë me kokë tek transformati elektrik”, thotë njëri nga kushërinjtë e tij për Klan Kosovën, njofton Gazeta Online Insajderi.

Dom Gjergji mbahet mend si njeriu që i qëndroi afër Nënës Terezë, gjatë vizitës së parë të saj në Shqipëri dhe Kosovë. /Insajderi.com

[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/Q6IQxbzsGRE”]