Divorce që kanë bërë bujë në Hollivud

21.09.2016 23:25
Divorce që kanë bërë bujë në Hollivud

Derisa bota duket e shokuar nga lajmi se çifti më i adhuruar i Hollivudit, Brad Pitt e Angelina Jolie, po divorcohen, sjellim për ju një listë me disa prej ndarjeve të tjera mes të famshmëve, që kanë lënë gjurmë në histori.

Divorcet e Tom Cruise

Cruise rezulton të jetë martuar 3 herë. Së pari me aktoren Mimi Rogers në maj të vitit 1987. Ata u ndanë në shkurt të 1990-s. Aktori dhe bashkëshortja e tij e dytë, Nicole Kidman, të cilët u takuan gjatë xhirimeve të “Days of Thunder”, u martuan në prag të Krishtlindjeve në po atë vit. Çifti adoptoi dy fëmijë, përpara se të ndahej në vitin 2001. Cruise nisi të frekuentohej me Katie Holmes në prill të 2005-s, duke e shfaqur dashurinë e tij për aktoren në një mënyrë tepër të famshme, duke u hedhur përpjetë në divanin e shfaqjes “The Oprah Winfrey”, muajin pasardhës. Ata u martuan në nëntor të vitit 2006 në Itali, përpara se të divorcoheshin në korrik të 2012-s.

Image result for tom cruise katie holmes

Madonna dhe…

Këngëtarja u martua me Sean Penn në një ditë të shënuar, pikërisht ditëlindjen e saj, në gusht të vitit 1985. Por pas anulimit të martesës në dhjetor të 1987-s, ajo kërkoi divorcin nga aktori në janar të vitit 1989. Madonna u takua më pas me regjisorin Guy Ritchie në nëntor të vitit 1998. Çifti u martua në dhjetor të 2000-shit në kështjellën “Skibo” të Skocisë. Por u ndanë në dhjetor të 2008-s.

Lidhjet e dështuara të Demi Moore me Bruce Willis, Ashton Kutcher e Freddy Moore

Në shkurt të vitit 1980, kur ajo ishte vetëm 17 vjeç, aktorja u martua me këngëtarin Freddy Moore, i cili ishte 12 vite më i madh se ajo. Ata u ndanë në gusht të 1985-s. Moore lidhi kurorë për herë të dytë në nëntor të 1987-s me aktorin Bruce Willis, me të cilin ka 3 vajza, përpara se të divorcoheshin në tetor të 2000-shit. Moore u hodh në krahët e Ashton Kutcher, 15 vite më i ri se ajo, në vitin 2003, i cili do të bëhej bashkëshorti i saj i tretë në 2005-n. Por edhe kjo lidhje përfundoi me ndarje në vitin 2013.

Johnny Depp dhe Amber Heard…

Kjo ishte edhe një prej historive më të bujshme “gossip” të showbizzit për vitin 2016. Heard kërkoi divorcin nga aktori vetëm 15 muaj pasi kishin lidhur kurorë bashkë.

Image result for johnny depp amber heard