Digjet një xhami historike në Greqi

22.03.2017 11:57
Digjet një xhami historike në Greqi

Zjarri ka përfshirë xhaminë historike Beyazit, në Dimetoka të Greqisë në orët e para të mëngjesit, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rënies së tij.

Zjarri ka përfshirë një pjesë të mirë të xhamisë si dhe ka djegur pjesën e brendshme të saj e cila është prej druri.

Ndërsa sipas një lajmi të agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA, thuhet se zjarri ka rënë rreth orës 03:00 dhe se shkaku është një shkëndijë elektrike pasi në të kishte punime për restaurim./AA/