Dembele dëshiron të transferohet tek Barcelona

07.08.2017 16:37
Dembele dëshiron të transferohet tek Barcelona

Ousmane Dembele dëshiron të transferohet nga Borussia Dortmund tek Barcelona, raporton mediumi gjerman Sky Sport.

Sipas asaj që shkruan Sky Sport, francezi është në pritje që Borussia dhe Barcelona të arrijnë marrëveshjen mes vete për transferimin e tij, derisa vet lojtari ka shprehur pëlqimin e tij për transferimin.

Transferimi i Dembeles nga Borussia Dortmund tek Barcelona pritet të kushtojë rreth 90 milionë euro.

Futbollisti i Dortmundit shihet si zëvendësuesi idel i brazilianit Neymar tek Barcelona. /Insajderi.com