Mposhtet Nuri Seferi...

18.09.2016 00:25

“De Bruyne është futbollisti më i mirë pas Lionel Messi-t”

17.09.2016 23:34

Për Pep Guardiolën, mesfushori belg Kevin De Bruyne është futbollisti më i mirë që ka stërvitur, pas yllit të Barcelonës, Lionel Messi.

“De Bruyne është futbollisti më i mirë pas Lionel Messi-t”

De Bruyne ka shkëlqyer edhe këtë javë në ndeshjen kundër Bournemouthit pas asaj kundër Manchester United, raporton Insajderi.

Guardiola në këtë rast nuk e la pa e lavdëruar ish-mesfushorin e Chelseat pas ndeshjes. Madje tekniku katalanas e krahasoi atë me Lionel Messin.

“Kevin është njëri nga lojtarët më të mirë aktual në botë dhe njëri nga më të mirët që kam stërvitur ndonjëherë. Messi është i pari në listën time, por menjëherë pas tij vjen Kevin De Bruyne”, tha Guardiola. /Inajderi.com