Conte dëshiron mesfushorin Italian të Interit

11.03.2017 10:50
Conte dëshiron mesfushorin Italian të Interit

Pas ecurisë fantastike të këtij sezoni, ku Chelsea është duke marshuar drejt fitimit të titullit kampion, trajneri Antonio Conte po mendon edhe për merkaton.

Sezonin e ardhshëm, krahas kampionatit, blutë e Londrës do të rikthehen edhe në Ligën e Kampionëve dhe për këtë duhet të krijojnë një organikë më të pasur dhe konkuruese.

Antonio Candreva është një nga emrat që Conte e ka vënë në krye të listës së dëshirave, për merkaton verore.

Mesfushori italian i Interit është një futbollist, të cilin Conte e njeh mirë dhe një interpretues mjaft i mirë e rolit të mesfushorit të krahut, në skemën 3-4-3, që trajneri italian aplikon të Chelsea.

Candreva u transferua këtë sezon nga Lacio te Inter dhe po zhvillon një sezon shumë të mirë, por duke konsideruar moshën e tij, zikaltërit do të pranonin largimin e tij drejt Chelsea kundrejt një oferte të mirë.