City fiton në sekondat e fundit

29.11.2017 23:09
City fiton në sekondat e fundit

Manchester City ka shënuar fitore minimale 2:1 ndaj Southamptonit, për të vazhduar serinë e fitoreve në Premierligë

Skuadra e Pep Guardiolas, Manchester City ka shënuar fitoren e 12 më radhë në Premierligë, kësaj radhe nga Southampton me rezultat 2:1.

Golat për Cityn i shënuan qendërmbrojtësi i Southamptonit, Virgil Van Dijk (autogol) dhe Sterling në sekondën e fundit, ndërsa për mysafirët Romeu.

Pas kësaj fitoreje City man pozitën e parë më 40 pikë, tetë më shumë se sa Unitedi në vendin e dytë.