Celina dhe Zeneli në garë për futbollistin e javës në Holandë

26.09.2016 16:24

Dy futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina dhe Arbër Zeneli kanë shkëlqyer në kampionatin holandez këtë javë.

Celina dhe Zeneli në garë për futbollistin e javës në Holandë

Të dy mesfushorët ofensivë kanë shënuar gola të rëndësishëm, ku Celina realizoi golin e fitores për Twenten 2:1 ndaj Vitesses, ndërsa Zeneli realizoi me Heereenvenin përballë Den Haagit 3:0.

Kosovarët kanë marrë nota të larta dhe kësisoj janë futur në garë për futbollistin më të mirë të javës në kampionatin holandez Eredivisie, shkruan Telegrafi.

Përveç Celinës dhe Zenelit në garë për futbollistin e javës janë edhe tre futbollistët nga Ajaxi, Lasse Schone, Davinson Sanchez dhe Kasper Dolberg.

Për të votuar dy yjet nga Kosova klikoni KËTU. /Insajderi.com[iframe

[iframe id=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FGOInsajderi%2Fvideos%2Fvb.1933796746846146%2F2084721741753645%2F%3Ftype%3D3&show_text=0&width=560″]