Bunjaki tregon përse nuk e grumbulloi Mehën e Bunjakun

20.03.2017 18:40
Bunjaki tregon përse nuk e grumbulloi Mehën e Bunjakun

Befasi të listës së përfaqësueses së Kosovës me futbollistët e grumbulluar për sfidën me Islandën, ishte lënia jashtë e Alban Mehës dhe Albert Buanjkut.

Dy futbollistët veteranë kosovarë nuk ishin përfshirë në listën prej 23 futbollistëve që trajneri i përfaqësueses kosovare kishte ftuar.

Bunjaki, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme tha se anëtari i Konyasporit, Alban Meha dhe ai i Ezgebirge Aue, Albet Bunjaku nuk janë aktivizuar mjaftueshëm bë klubet e tyre.

“Alban Meha, Besar Halimi, Eroll Zejnullahu, Albert Bunjaku nuk janë ftuar shkaku i mosaktivizimit në klube tyre”, ka thënë Bunjaku. /Insajderi.com