Bournemouthi ndal Manchesterin me një lojtar më pak  

04.03.2017 15:35
Bournemouthi ndal Manchesterin me një lojtar më pak   

 

Manchester United ka barazuar në mënyrë të pabesueshmë ndaj Bournemouthit me rezultat 1-1, ku më meritori ishte pa dyshim portieri mysafir, Artur Boruc.

Ndeshja nga minuta e parë u dominua totalisht nga Djajtë e Kuq, të cilët golin pas 23 minutash lojë me anë të Rojos.

Bournemouth, nxjerrë një penalti në minutën e 40-të, Joshua King, barazoj shifrat në 1 me 1 i cili doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i këtij takimi.

Surman në minutën e fundit të pjesës së parë mori kartonin e dytë të verdhë për shkak të sjelljes jo sportive duke lënë mysafirët nga Bournemouth me një lojtar më pak në terren.

Në minutën e 71-të Adam Smith, preku topin me dorë në zonë, ku ia dhuroi një penalti vendasve, por Ibrahimovic u ndal edhe një Artur Boruc.

Me këtë barazim, Manchester United nuk shfrytëzon mundësinë për t’u pozicionuar në vendin e katërt dhe për t’u afruar në vetëm një një pikë me Manchester Cityn që ka vendin e tretë./Insajderi.com

https://www.youtube.com/watch?v=cqe3D7SXxOg

https://www.youtube.com/watch?v=eHtaENhE7Z0