Biblioteka Kombëtare shpërndan libra për 36 biblioteka

28.12.2016 10:00
Biblioteka Kombëtare shpërndan libra për 36 biblioteka

Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ka njoftuar se do të shpërndaj libra për 36 biblioteka brenda dhe jashtë vendit.

Këtë do ta bëjë përmes një ceremonie e cila do të mbahet nesër në Bibliotekën Kombëtare në ora 11:00, raporton Insajderi.

Kjo ceremoni organizohet për të pestën herë me radhë nga Ministria e Kulturës. /Insajderi.com