Beyonce dhe Adele kryesojnë listën e nominimeve të Music Awards

27.07.2016 13:33
Beyonce dhe Adele kryesojnë listën e nominimeve të Music Awards

Beynce është nominuar 11 herë në listën e “Video Music Awards 2016” me albumin e saj  të fundit “Leomande” e cila pasohet nga Adele cila radhitet e dyta me tetë kandidatura me këngën e saj “Hallo”.

Beyonce albumin e saj e realizoi në prill të këtij viti, dy muaj pas publikimi të këngës së saj “Formation”, e cila u përfol shumë pas publikimit të saj.

Ndërsa Adele është nominuar 8 herë me këngën e saj “Hallo” e cila pati një popullaritet mjaft të madh, ku qëndroi e para në shumë top lista botërore, shkruan the Guardian, transmeton Insajderi.

Përveç dy këngëtareve të famshme në kandidaturën e VMA-së janë edhe Drake, Justin Biber, Kanye West.

Vitin e kaluara kandidatura ka qenë në mes Nicky Minaj dhe Taylor Swift. /Insajderi.com