Berisha realizon gol të bukur në fitoren e Salzburgut [video]

19.03.2017 18:04
Berisha realizon gol të bukur në fitoren e Salzburgut [video]

Valon Berisha ka shënuar gol në fitoren e Salzburgut me rezultat 2-0 ndaj Austrisë së Vjenës.

Reprezentuesi i Kosovës dhe autori i golit historik ndaj Finlandës në ndeshjen e parë zyrtare të përfaqësueses, ka realizuar në minutën e 32-të të takimit një gol mjaft të bukur.

Salzburg është skuadra e cila udhëheq klasifikimin në kampionatin austriak, dhe është afër fitimit të një tjetër titulli kampion. /Insajderi.com