Belotti shitet 80 milionë euro

29.08.2017 11:38
Belotti shitet 80 milionë euro

Monaco ka bërë gati 80 milionë për sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti

Sipas gazetës franceze, La Stampa, Monaco është e vendosur që ta transferoj sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti.

Sipas këtij mediumi, kampioni i Francës është e vendosur që të ofroj 80 milionë euro për yllin e Italisë, përcjell Express.

Belotti, i cili kishte zgjuar edhe interesimin e Arsenali, Chelsea dhe AC Milan, shihet si pasardhës i Kylian Mbappes, i cili është pranë transferimit në Saint-Germain.