Barcelona shkatërron Celtan – shkëlqen Messi

04.03.2017 23:00
Barcelona shkatërron Celtan – shkëlqen Messi

Duket se momentet e këqija që kishte në fillim dhe gjatë sezonit, Barcelona i ka lënë prapa.

Humbja e pesë pikëve brenda një jave nga ana e Real Madridit, ka rikthyer seriozisht në garë katalunasit, të cilët po shkelin tani këdo që i del para.

Në xhiron e 26-të, Barcelona shkatërroi në Camp Nou Celta Vigon, duke e mposhtur 5:0 në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi me dy gola. Derisa golat tjerë i shënuan Neymar, Rakitic dhe Umtiti.

Pas kësaj fitore, Barcelona ka shkuar në kuotën e 60 pikëve, një më shumë se Real Madridi, por Los Blancos kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. /Insajderi.com