Barcelona e ka seriozisht për Bellerinin

20.09.2016 18:52

Interesimi i Barcelonës për Hector Bellerin duket se ende është konkret.

Barcelona e ka seriozisht për Bellerinin

Klubi spanjoll dështoi ta transferon atë gjatë verës, por e dëshiron me çdo kusht në janar.

Sipas të përditshmes katalunase ‘Sport’, Barca është e interesuar për një mbrojtës së djathtë dhe ylli i Arsenalit është zgjidhja më e mirë.

“Bellerin për 35 milionë”, kështu ishte titulli i lajmit që shpjegon qartë shifrën që kampionët e La Ligas janë në gjendje të paguajnë për spanjollin.

Interesimi për mbrojtësin është konfirmuar edhe nga drejtori sportiv i Barcelonës, Jordi Mestre. /Insajderil.com