Balaj ia prishë debutimin Bernard Berishës

05.03.2017 19:57
Balaj ia prishë debutimin Bernard Berishës

Një gabim i Bekim Balajt nga pika e bardhë i ka kushtuar shumë shtrenjtë Terek Groznit që është mundur në shtëpi në ndeshjen e rifillimit të kampionatit rus pas pushimit të gjatë në dimër.

Terek e nisi ndeshjen ndaj Ufa me treshen shqiptare në sulm, duke aktivizuar nga minuta e parë Berishën dhe Roshin nga krahët, në mbështetje të sulmuesit të vetëm, Bekim Balajt.

Kjo ishte ndeshja e parë e Berishës për Terek Groznyn në kampionatin rus.

Balaj kishte mundësinë për të realizuar golin e avantazhit për ekipin e tij në minutën e 55-të të ndeshjes, kur iu dha mundësia të gjuante një penallti.

Por portieri kundërshtar gjeti krahun e goditjes së sulmuesit duke e grushtuar atë dhe Terek humbi një rast të mirë për të kaluar në avantazh.

Gabimi i Balajt rezultoi vendimtar për fatinë  sfidës, pasi Ufa gjeti rrjetën me Slaj në minutën e 79-të. Pavarësisht mundësive që iu shfaqen lojtarëve shqiptarë për të shënuar, ata nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës dhe Terek u mund në shtëpi, duke mbetur përkohësisht jashtë zonës së Kupave të Europës.