Badstuber gjen ekipin e ri

10.01.2017 09:36
Badstuber gjen ekipin e ri

Manchester City, Hamburg, Stuttgart, Leverkusen, Koln dhe shumë klube të tjera ishin të interesuara për Holger Badstuber.

Por e ardhmja e qendërmbrojtësit të Bayern me sa duket është vendosur. ‘Schalke 04’ ka gjetur akordin me lojtarin!

Tani mbetet vetëm për t’u arritur marrëveshja midis klubeve. Sipas gjermanes Bild, Schalke kërkon të forcojë prapavijën me gjermanin.

Trajneri Markus Weinzierl po planifikon një mbrojtje me tre qendërmbrojtës, por momentalisht Nastasic dhe Howedes nuk janë në gjendje të luajnë.