Asgjësohen 26 bimë narkotike në Podujevë

03.09.2016 14:12
Asgjësohen 26 bimë narkotike në Podujevë

 

Në fshatin Dobratin të Podujevës janë asgjësuar 26 bimë substancë të llojit Kanabis-Sativa.

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollës në dy parcela në këtë fshat kanë gjetë bimët me gjatësinë prej 1-3 m.

Me vendim të prokurorit të gjitha bimët janë nxjerrë dhe shkatërruar në vendin e ngjarjes. Kurse rasti është nën hetime. /Insajderi.com