Arsenali përsëri përball Bayern Munich

14.03.2017 13:28
Arsenali përsëri përball Bayern Munich

Arsenali do të përballët përsëri me Bayern Munichen.

Për kësaj radhe nuk do të takohen në Ligën e Kampionëve siç është bërë rutinë mes këtyre dy ekipeve.

Arsenali dhe Bayern Munich janë takuar mjaftë shpesh në Ligën e Kampionëve. Këto dy skuadra u takuan edhe këtë vit ku Arsenali u mposht 10 me 2 me rezultat të përgjithshëm.

Bayern Munichu ka konfirmuar kundërshtarët për turneun miqësor veror Audi Summer Tour.

Këtë herë mysafirë në këtë turne ku nikoqir është klubi bavarez janë shumë skuadra të njohurat si Arsenal, Milan, Chelsea dhe Interi.

Në të kaluarën kjo garë quhej Audi Cup./Insajderi.com