Arsenali nuk e shet Sanchezin në Premier Ligë

07.03.2017 12:40
Arsenali nuk e shet Sanchezin në Premier Ligë

Arsenali raportohet se nuk do të lejojë që Alexis Sanchez t’i bashkohet një rivali të Premier Ligës gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas “Daily Mail”, interesim për shërbimet e tij kanë shprehur shumë klube evropiane përfshirë Manchester Cityn e Chelsea, por Arsenali ka vendosur që për 28-vjeçarin të pranojë oferta që vijnë vetëm nga ligat tjera dhe jo ajo angleze.

Kiliani thuhet se ka dështuar të arrijë marrëveshje të re me klubin dhe gjatë kësaj vere do të largohet nga “Topçinjtë”.

PSG dhe Juve mbesin favoritët për transferimin e tij.

Një refuzim të tillë e kishte bërë më herët edhe Liverpool, kur Luis Suarezin nuk e kishe lejuat që të i bashkohet Arsenalit, por Suarez ishte transferuar në Barcelonë./Insajderi.com