Arsenali fiton bindshëm dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës FA

11.03.2017 20:44
Arsenali fiton bindshëm dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës FA

Arsenal ka kaluar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi ka mposhtur me rezultat të thellë 5:0 skuadrën gjysmë-amatore, Lincoln City.

Golat në këtë takim i shënuan Walcott, Giroud, Waterfall (autogol), Sanchez dhe Ramsey.

Në këtë ndeshje nga fillimi luajtën Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, ky i fundit u ndëshkua me karton të verdhë dhe u zëvendësua në minutën e 61-të. /Insajderi.com