Arrestohen tre persona të dyshuar për vjedhje të rëndë

21.03.2017 16:43
Arrestohen tre persona të dyshuar për vjedhje të rëndë

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka arrestuar tre persona, të dyshuar për vjedhje të rëndë.

Sipas njoftimit me datën 13 mars 2017, në stacionin policor të Fushë Kosovës, ata e kishin sulmuar viktimat me çekan në kokë dhe nën kërcënimin e armës nga ta kanë marrë një shumë prej 6 mijë eurosh.

Operacioni është zhvilluar në rajonin e Skenderajt, ku pas bastisjeve në dy lokacione, lidhur me këtë rast policia ka sekuestruar një automjet të tipit BMË, dy telefona mobil, ndërsa të arrestuarit janë K.H, 22  vjeç, A.S, 24 vjeç, L.Z,  32  vjeç.

Të arrestuarit pas intervistimit me rekomandimin e Prokurorit të shtetit,  janë dërguar në qendrën e mbajtjes. Ndërkohë hetuesit kanë zgjeruar rrethin e hetimeve pasi që janë ngritur dyshime se të njëjtit mund të jenë të përshirë edhe në raste të tjera të natyrës së njëjtë. /Insajderi.com