Arrestohen një femër dhe një mashkull për pengim të personit zyrtar

27.09.2016 11:02
Arrestohen një femër dhe një mashkull për pengim të personit zyrtar

Është arrestuar një femër dhe një mashkull për pengim të personit zyrtar në dy raste të ndara, në e Prishtinë dhe Pejë.

Në rastin e parë e dyshuara femër, kishte penguar personin zyrtar policorë gjatë kryerjes së detyrës.

Dhe me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Prishtinë rreth orës 18:45.

Ndërsa në rastin e dytë është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti i ka bllokuar ankuesit mashkull rrugën në hyrje-dalje të shtëpisë me mjete të forta dhe material ndërtimor.

I dyshuari në vendngjarje nuk ka bashkëpunuar por i ka penguar zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës. Rasti ka ndodhur në rrugën “Beqir Cacaj”, në Pejë.

Mirëpo gjatë kontrollit të dyshuarit në trup i janë gjetur dy thika. Me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje.

Gjatë 24 orëve të fundit policia njofton se ka dërguar në mbajtje 21 persona, për vepra të ndryshme penale. /Insajderi.com