Arrestohen dy persona të dyshuar për prostitucion

21.09.2016 15:56
Arrestohen dy persona të dyshuar për prostitucion

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore bënë të ditur se, pas një operacion policor, në fshatin Lupç të Podujevës, ka arrestuar dy persona nën dyshimin se po kryenin veprimtari ilegale të prostitucionit.

Personat e arrestuar me këtë rast janë: Q.R i lindur me 1950 dhe Sh.M. i lindur me 1941.

Në konsultim me prokurorin personat e dyshuar tashmë të arrestuar dërgohen me procedurë të shpejtë në Prokurorinë Themelore, ka njoftuar policia e Kosovës. /Insajderi.com