Arrestohen dy 16-vjeçarë për grabitje të armatosur në Prishtinë

02.03.2017 14:29
Arrestohen dy 16-vjeçarë për grabitje të armatosur në Prishtinë

Mbrëmjen e së mërkurës, dy persona të armatosur kanë grabitur një market në lagjen Qëndresa në Prishtinë.

Sipas policisë, të dyshuarit kanë shtënë me armë, mirëpo nuk kanë shkaktuar lëndime në njerëz ndërkohë që kanë arritur  të marrin një sasi të parave.

Pas identifikimit të tyre policia ka arritur të arrestoj dy të dyshuarit, njërit prej të cilëve i është gjetur dhe konfiskuar një arma revole Ecol Special dhe një sasi e parave.

Të arrestuarit E.G, L.S, të dy mashkull, 16  vjeçarë të cilët pas përfundimit të procedurave policore, janë dërguar në Gjykatën kompetente. /Insajderi.com