Arrestime për gjuajte me armë në ahengje familjare

28.07.2016 11:49
Arrestime për gjuajte me armë në ahengje familjare

Gjatë ditës së djeshme janë arrestuar pesë persona në dy vende të ndara për gjuajtje me armë.

Rasti i parë ka ndodhur në Matiqan, ku në një aheng familjarë është shtënë me armë zjarri.

Policia arrestoi tre persona, derisa në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar 2 gëzhoja, dhe armën e  njërit nga të dyshuarit.

Personat me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajte.

Për të njëjtën arsye edhe ne fshatin Lebanë të komunës së Prishtinës janë arrestuar dy persona, ku policia në vendin e ngjarjes ka gjetur 6 gëzhoja dhe janë konfiskuar  dy armë. /Insajderi.com