Apple sot prezanton iPhone 7

07.09.2016 10:09
Apple sot prezanton iPhone 7

E mërkura është një ditë e madhe në botën e teknologjisë. Apple do ta mbaj ngjarjen e saj vjetor, ku pritet të zbulohet iPhone 7 i ri, në San Francisco, njofton BBC

iPhone 7 është lajmëruar që një kohë dhe vjen si rival i Samsung.

Modeli i ri iPhone pritet të ketë një kamerë ende më të mirë se iPhone 6S dhe 6S Plus, të cilët u lansuan në shtator të vitit të kaluar.

Me ardhjen në treg të iPhone 7, Apple lajmëron se së bashku me të do vinë edhe kufjet pa tel. /Insajderi.com