Aliovski e Sadiku të pandalshëm, i sigurojnë fitore të madhe Luganos [video]

Vazhdon shkëlqimi i dy futbollistëve shqiptarë, Armando Sadiku dhe Ezgjan Aliovski në kampionatin zviceran.

Lugano ka arritur të marrë një fitore të madhe në udhëtim tek Young Boys Berni me rezultat të ngushtë 2-1.

Dy futbollistët e talentuar shqiptarë kanë shkëlqyer në këtë sfidë duke shënuar nga një gol.

Në fakt Sadiku asistoi në minutën e gjashtë për Aliovskin i cili shënoi për 1-0.

Ndërkohë golin e dytë dhe të fitores, sulmuesi nga Elbasani e realizoi në minutën e 54-të.

Pas kësaj fitore, Lugano zë pozitën e pestë në tabelë me 40 pikë të grumbulluara dhe vetëm tri pikë mbrapa Luzernit, shkruan Telegrafi.

Ndërkohë për Aliovskin goli i sotëm ishte i 15-ti në këtë kampionat, derisa Sadiku realizoi të shtatin.