Alexis Sanchez është në Paris

13.08.2017 17:00
Alexis Sanchez është në Paris

Futbollisti i Arsenalit, Alexis Sanchez është vënë edhe njëherë në qendër të spekulimeve pas një postimi në Twitter nga Parisi… para se ta fshinte shpejtë atë postim.

Kiliani ka qenë i përfolur për një lëvizje të mundshme nga Arsenali pasi refuzoi të zgjasë kontratën e tij dhe ka deklaruar publikisht se ka dëshirë të luajë në Ligën e Kampionëve.

Dhe ai i ka shtuar edhe më shumë benzinë zjarrit, kur të dielën ka postuar një shkrim në Twitter me lokacion Parisin. Por, Sanchez e fshiu shpejtë loakcionin nga i cili e publikoi atë postim.

Me këtë veprim të Sanchez janë rritur edhe më shumë gjasat që kiliani të përfundojë në Paris Saint-Germain gjatë kësaj vere. /Insajderi.com