Album me këngë të reja të pa publikuara të David Bowie

13.09.2016 12:36

Këngët e reja të David Bowie i cili nuk arriti t’i publikonte sa ishte gjallë, do të jenë pjesë e një albumi të ri që do të lansohet më 21 tetor të këtij viti.

Album me këngë të reja të pa publikuara të David Bowie

Versionet nga studioja të këngës “No Plan”, “Killing a Little Time”, dhe “When I Met You”, do të t’i servohen publikut për herë të parë, njofton KultPlus.

Këto këngë janë realizim i Bowie dhe bashkëpunëtorit të tij të kamotshëm, Tony Visconti.

Në janar të këtij viti, ai vdiq nga një sëmundje e rëndë./Insajderi.com