Aktivistët e VV-së mbesin në arrest shtëpiak

30.03.2017 17:03
Aktivistët e VV-së mbesin në arrest shtëpiak

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, të dyshuar për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës, Frashër Krasniqi, Atdhe Arifi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha, do të vazhdojnë të mbesin në arrest shtëpiak.

Vendimi është marrë të enjten në seancën e dytë gjyqësore kundër tyre.

Ky vendim i gjykatës është kundërshtuar nga pala mbrojtëse, që ka kërkuar pushimin e hetimeve ndaj tyre./Insajderi.com