Ish-sulmuesi i Arsenalit kalon në ligën e dytë në Angli

07.09.2016 14:53
Ish-sulmuesi i Arsenalit kalon në ligën e dytë në Angli

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Nicklas Bendtner, ka nënshkruar për ekipin e ligës së dytë angleze, Nottingham Forest.

Ai ka nënshkruar kontratë dy vjeçare ndërsa para kësaj ka qenë lojtar i lirë.

Ai është lojtari i 12 i transferuar këtë verë tek ky ekip dhe mund të debutojë këtë fundjavë ndaj Aston Villës.

Ai po ashtu do të ketë rastin të luaj edhe kundër Arsenalit në kuadër të kupës FA./Insajderi.com