10 vjeçarja uellsiane mposht kampionen kosovare në pingpong

31.03.2017 15:22
10 vjeçarja uellsiane mposht kampionen kosovare në pingpong

Pingpongistja uellsiane ka hyrë në analet e sportit të vendlindjes së saj.

E gjithë kjo në llogari të rivales kosovare Nehare Janjeva, të cilën e ka mposhtur me rezultat të pastër 3:0.

Ajo që e bën të veçanta dhe që të raporton edhe televizioni kombëtar britanik BBC është mosha e sportistes uellsiane.

Anny Hursey është dhjetëvjeçare dhe është pingpongistja më e re ndonjëherë që e ka prezantuar Uellsin.

Theksojmë se Uellsi e Kosova janë përballur të enjten në Kardif në kuadër të eliminatoreve për evropianin e këtij viti./Insajderi.com