10 shkatërruesit më të mirë në botë nën 23-vjeç

26.07.2016 16:57
10 shkatërruesit më të mirë në botë nën 23-vjeç

Secila skuadër ka nevojë për një futbollist të fuqishëm fizikisht në mesin e tyre të fushës. Dikush që secili bashkë lojtar do të kishte siguri dhe do mbështetej tek ai. Një luftëtar dhe gjeneral i mesfushës.

Në kohët e sotme, ku luhet futbolli me posedim topi dhe me “pllejmejker” të lojës sikurse Andrea Pirlo, mesfusha e një skuadre futbolli nuk mund të lihet pa një mesfushor shkatërrues.

Faqja e njohur angleze e sportit, Squawka, ka bërë një listë prej 10 futbollistëve më të mirë të mesfushorëve defanziv në botë, përcjell Insajderi.

dier

Eric Dier

Mosha:22

Nacionaliteti: Anglez

Klubi: Tottenham

can

Emre Can

Mosha: 22

Nacionaliteti: Gjerman

Klubi: Liverpool

kimi

Joshua Kimmich

Mosha: 21

Nacionaliteti: Gjerman

Klubi: Bayern Munich

renat

Renato Sanches

Mosha: 18

Nacionaliteti: Portugez

Klubi: Bayern Munich

bazoer

Richedly Bazoer

Mosha: 19

Nacionaliteti: Holandez

Klubi: Ajax Amsterdam

diawara

Amadou Diawara

Mosha: 19

Nacionaliteti: Guinea

Klubi: Bologna

goretza

Leon Goretzka

Mosha: 21

Nacionaliteti: Gjerman

Klubi: Schalke 04

milinkov

Sergej Milinkovic-Savic

Mosha: 21

Nacionaliteti: Serb

Klubi: Lazio

tolisso

Corentin Tolisso

Mosha: 21

Nacionaliteti: Francez

Klubi: Lyon

geis

Johannes Geis

Mosha: 22

Nacionaliteti: Gjerman

Klubi: Schalke 04