​Guardiola tregon arsyet e largimit te Nasrit

25.09.2016 15:15

Pep Guardiola, trajner i Manchester Cityt, ka thënë se Samir Nasri ka kërkuar të largohet.

​Guardiola tregon arsyet e largimit te Nasrit

Francezi gjatë kësaj verë iu bashkua klubit spanjoll, Sevilla. Tekniku spanjoll u ka bërë të qartë ‘qytetarëve’ së Nasrin nuk do ta shohin më në fanellën e Cityt.

“Njerëzit që duan të largohen, për shembull Samir Nasri. Në fund, kam kërkuar që ai të qëndrojë këtu, por ai vendosi të shkojë në Sevilla”, ka thënë Guardiola.

“Unë nuk dua të punojë me njerëz që nuk duan të jenë këtu”, tha Guardiola.

Nasri prej vitesh kishte humbur vendin e tij si titullar tek skuadra e Manchester Cityt, dhe nuk ishte ftuar nga kombëtarja franceze e futbollit që prej ardhjes në krye të trajnerit Didier Deschamps./Insajderi.com